دعای مجرب برای سلامتی پدر و مادر (دعا برای حفظ پدر و مادر)
طلب سلطنت بى نظیر

رَبِّ اغْفِرْ لِی وَهَبْ لِی مُلْکًا لَّا یَنبَغِی لِأَحَدٍ مِّنْ بَعْدِی إِنَّکَ أَنتَ الْوَهَّابُ ص آیه ۳۵

پروردگارا! مرا ببخش و حکومتى به من عطا کن که بعد از من سزاوار هیچ کس نباشد، که تو بسیار بخشنده‏اى

طلب توفیق بر شکر نعمتها و اعمال شایسته

رَبِّ أَوْزِعْنِی أَنْ أَشْکُرَ نِعْمَتَکَ الَّتِی أَنْعَمْتَ عَلَیَّ وَعَلَى وَالِدَیَّ وَأَنْ أَعْمَلَ صَالِحًا تَرْضَاهُ

،نمل آیه ۱۹واحقاف آیه ۱۵

پروردگارا! شکر نعمتهایى را که بر من و پدر و مادرم ارزانى داشته‏اى به من الهام کن، و توفیق ده تا عمل صالحى که موجب رضاى

توست انجام دهم 

طلب یاور و وزیر

وَاجْعَل لِّی وَزِیرًا مِّنْ أَهْلِی // هَارُونَ أَخِی // اشْدُدْ بِهِ أَزْرِی // وَأَشْرِکْهُ فِی أَمْرِی

// کَیْ نُسَبِّحَکَ کَثِیرًا // وَنَذْکُرَکَ کَثِیرًا // إِنَّکَ کُنتَ بِنَا بَصِیرًا طه آیات ۲۹ - ۳۵

و وزیرى از خاندانم براى من قرار ده. // برادرم هارون را! // با او پشتم را محکم کن؛ // و او را در کارم شریک ساز؛ //

تا تو را بسیار تسبیح گوییم؛ // و تو را بسیار یاد کنیم؛ // چرا که تو همیشه از حال ما آگاه بوده‏ اى 

طلب رحمت الهى و رشد

رَبَّنَا آتِنَا مِن لَّدُنکَ رَحْمَهً وَهَیِّئْ لَنَا مِنْ أَمْرِنَا رَشَدًا کهف آیه ۱۰

پروردگارا! ما را از سوى خودت رحمتى عطا کن، و راه نجاتى براى ما فراهم ساز

صبر و ثبات قدم در مسیر حق

رَبَّنَا أَفْرِغْ عَلَیْنَا صَبْراً وَثَبِّتْ أَقْدَامَنَا وَانصُرْنَا عَلَى الْقَوْمِ الْکَافِرِینَ بقره آیه ۲۵۰

پروردگارا! پیمانه شکیبایى و استقامت را بر ما بریز! و قدمهاى ما را ثابت بدار! و ما را بر جمعیت کافران، پیروز بگردان

شرح صدر

رَبِّ اشْرَحْ لِی صَدْرِی طه آیه ۲۵

پروردگارا! سینه ‏ام را گشاده کن

تفویض

أُفَوِّضُ أَمْرِی إِلَى اللَّهِ إِنَّ اللَّهَ بَصِیرٌ بِالْعِبَادِ غافر آیه ۴۴

من کار خود را به خدا واگذارم که خداوند نسبت به بندگانش بیناست

درسهایی از قرآن 1

درسهایی از قرآن 2

درسهایی از قرآن 4

درسهایی از قرآن 3 ( دعاهای قرآنی )

درسهایی از قرآن 5

درسهایی از قرآن 6

آیه ,پروردگارا ,طلب ,تو ,لِی ,عطا ,ما را ,را بر ,به من ,تو را ,کن، و

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

seowebone وبلاگ نمایندگی حسنانی tsetarehsoheil دانلود سرا بهترین هدیه عاشقانه ای برای او .... گنجینهٔ فایل نمایندگی ایمان همسفران تخفیف موزیک بروز